Federal Register of Legislation - Australian Government

Primary content

This instrument appoints a member to the Reserve Bank Board for the period 14 February 2022 to 13 February 2027.
Administered by: Treasury
Registered 12 Nov 2021

Commonwealth Coat of Arms of Australia

 

Reserve Bank (Reserve Bank Board Member) Appointment (No. 2) 2021

I, Josh Frydenberg, Treasurer, under paragraph 14(d) of the Reserve Bank Act 1959, appoint Carol Schwartz AO as a member of the Reserve Bank Board for the period 14 February 2022 to 13 February 2027.

Dated               11 November 2021

 

Josh Frydenberg

Treasurer